Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejsou lidi

5. 2. 2007
05.02.2007 06:05

Britská armáda nasadila v Iráku i neplnoleté vojáky

4.2.2007 8:00 ČTK | Ze světa | diskuse (113)

Londýn 4. února (ČTK) - V Iráku bojovalo od roku 2003 i patnáct britských vojáků mladších 18 let, v rozporu s konvencí OSN o právech dítěte, kterou Británie ratifikovala. V odpovědi na poslanecké interpelace to připustil jeden z členů vlády. Mezi neplnoletými vojáky byly i čtyři dívky.

Británie v roce 2003 podepsala protokol ke konvenci OSN o právech dětí. Jako ostatní signatářské státy se zavázala zajistit, že se příslušníci ozbrojených sil mladší 18 let přímo nezapojí do bojových akcí.

Státní tajemník ministerstva obrany Adam Ingram v písemné odpovědi na poslaneckou interpelaci uvedl, že se iráckého tažení zúčastnilo patnáct sedmnáctiletých vojáků, včetně čtyř dívek. "Žádný z nich nebyl vyslán po červenci 2005," dodal.

Uvedl také, že většina z těchto vojáků se do Iráku dostala týden před osmnáctinami, anebo byla z bojových operací stažena během necelého týdne po příjezdu do země. "Méně než pět sedmnáctiletých pobylo v akci více než tři týdny," dodal.

Nicméně autorka dotazu, liberální poslankyně Sarah Teatherová označila vyslání mladistvých vojáků za neomluvitelnou chybu vlády. "Není možné, aby tak mladí lidé byli duševně a emočně připraveni čelit střetu s takovým krveprolitím, jaké lze vidět v Iráku," prohlásila.

Británie má v Iráku 7200 vojáků, nejvíce po Spojených státech. Podle opozičních konzervativců i branného výboru sněmovny je tento kontingent přetížen úkoly, kterým musí čelit v irácké misi.

Tomu se nelze vůbec divit. Vždyť v tzv. západním "kulturním" světě jsou děti od malička vychovávány k násilí a zabíjení. Místo pohádek jsou jim servírovány počítačové hry plné násilí a krve, televize na ně chrlí každý den hollywoodské akční filmy, kde hlavní rekvizitou je opět zbraň, násilí a krev. Ovlivněno touto kulturou, malé dítě nedokáže rozlišit fikci od reality. Děti jsou na Západě doslova ovlivňovány a fascinovány zbraněmi a násilím (i když by vůbec nemusely). Pak zcela zákonitě dochází k častým případům (zvláště v USA, ale v poslední době se tento fenomém šíří i do Evropy), kdy adolescent někoho ukope k smrti nebo si přinese do školy pistoli a vystřílí celou třídu i s učitelkou. A v USA nejsou výjimkou ani organizované ozbrojené útoky gangů nezletilých. To, že západní velmoci vysílají do ozbrojených konfliktů malé děti, je jen dalším důkazem dekadence západní kultury, která se hrdě povyšuje nad jiné a chtěla by jít všem ostatním příkladem.
 
 

 

Portrét


Facebook

1volny čas

Zpětné odkazy

Katalog odkazů MSSDesign

Increase Website Traffic Katalog stránek  Pan Odkazy: získat kvalitní odkaz na webové stránky . PageRank http://pagerank.jklir.net/ranky/d3d3LnBlc2FrLmV1

Katalog Harry

');

Banery

Přidej na Seznam Přihlaste se k odběru mého kanálu na YouTube

IPv6 Certification Badge for pesak

');

cestování

pridej.cz Cestování Google Sitemap Generator Search Engine Submission - AddMe Broken Link Checker Compete Rank Pridat.eu More Twitter Followers

');

odkazy

Protected by Copyscape Originality Check Vícenásobné Google Page Rank Nabízíme grafické práce za atraktivní ceny. Cinematic Music MSSDesign
TOP 100 PHOTOGRAPHY SITES Affiliate Ranker - Comprehensive Dynamic Affiliate Directory
pesak.eu Webutation
Scan your site, and get help cleaning up if your site gets defaced. Free to join! [Valid RSS]

');

přeložit

Sociální Backlink Kontrola Zkontrolujte pozice při vyhledávání Search Saturation Check

');

Share

Google

    Bookmark and Share     

Share on APSense

');
');
');

Twitter

Free SEO Tools

CZIN.eu

');

zanox


');


Statistiky

Online: 17
Celkem: 3009431
Měsíc: 31896
Den: 1037

 
 

Geo Visitors Map  web analytics http://www.games-casino.us