Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zákaz shromaždování

29. 1. 2007
JAKÁ BUDE ODMĚNA
29.01.2007 01:46 - 2Články - trvalý odkaz

Zákaz vyjádřit svůj názor

Toplist českých stránek - SuperLink.cz

PETICE

http://www.osud.cz/petice/index.php

Právo: Pražský magistrát zakázal demonstraci proti radaru

Protest na Václavském náměstí v Praze proti radarům základny USA na území ČR
foto: PRÁVO/Petr Hloušek
 

Pražský magistrát zakázal pondělní demonstraci proti umístění americké radarové základny na území ČR. Ta byla přitom podle organizátorů řádně a včas ohlášena. "Protestní shromáždění jsme svolali na pondělí večer na Václavské náměstí v Praze. Odtamtud se účastníci chtějí přesunout nejprve před velvyslanectví USA na Malé Straně a pak před nedaleký úřad vlády.

27.1. 2007 18:37

PRAHA - Pochod se uskuteční navzdory tomu, že jej magistrát zakázal," řekl v pátek mluvčí iniciativy Ne základnám Jan Májíček. Platforma sdružuje na čtyři desítky domácích i mezinárodních organizací, které bojují proti záměru Spojených států vybudovat v ČR vojenskou základnu.

Problémem je trasa průvodu

Podle magistrátního mluvčího Jiřího Wolfa je zřejmě hlavním problémem trasa průvodu, kterou svolavatel nahlásil. "Průvod má procházet přes několik dopravně významných komunikací s provozem hromadné dopravy," řekl Právu jeden z úředníků magistrátního odboru dopravy, který dal ke trase pochodu zamítavé stanovisko. Podobně se vyjádřil i příslušný odbor Prahy 1. "Myslím si, že kdyby zvolili jinou trasu, nebyl by v tom žádný problém," podotknul Wolf.

Očekávaná účast jen tři sta lidí

Iniciativa Ne základnám zákaz pochodu ostře odsoudila s odkazem na již dříve zakázané protestní shromáždění. Toho se původně měla účastnit tisícovka lidí, nyní je očekávaná účast jen tři sta lidí.

"Jako někdejší zastupitel jsem interpeloval zákaz minulé demonstrace, která se konala v září s tím, že je protiústavní. Svolavateli pochodu, který se i přes zákaz uskutečnil, nakonec dal za pravdu i soud, který rozhodnutí úřadu v plném rozsahu zrušil," řekl Právu Miroslav Prokeš, někdejší pražský zastupitel, který nyní na platformě spolupracuje ve sdružení Mezinárodní přátelé přírody.

Současně vyzval primátora Pavla Béma (ODS), aby se podobná věc neopakovala. "Jak je vidět, neúspěšně. Připomíná mi to dobu normalizace, kdy se podobně řešily jakékoliv protestní iniciativy. Nyní zvažuji, zda není na místě nějaké tvrdší opatření, aby se podobné omezování shromažďovacího práva nemohly opakovat," dodal Prokeš s tím, že k soudu se obrátí i v tomto případě.

jam, Právo

 • DOPIS
 •  
   

   

  Portrét


  Facebook

  1volny čas

  Zpětné odkazy

  Katalog odkazů MSSDesign

  Increase Website Traffic Katalog stránek Pan Odkazy: získat kvalitní odkaz na webové stránky . PageRank http://pagerank.jklir.net/ranky/d3d3LnBlc2FrLmV1

  Katalog Harry

  ');

  Banery

  Přidej na Seznam Přihlaste se k odběru mého kanálu na YouTube

  IPv6 Certification Badge for pesak

  ');

  cestování

  pridej.cz Cestování Google Sitemap Generator Search Engine Submission - AddMe Broken Link Checker Compete Rank Pridat.eu More Twitter Followers

  ');

  odkazy

  Protected by Copyscape Originality Check Vícenásobné Google Page Rank Nabízíme grafické práce za atraktivní ceny. Cinematic Music MSSDesign
  TOP 100 PHOTOGRAPHY SITES Affiliate Ranker - Comprehensive Dynamic Affiliate Directory
  pesak.eu Webutation
  Scan your site, and get help cleaning up if your site gets defaced. Free to join! [Valid RSS]

  ');

  přeložit

  Sociální Backlink Kontrola Zkontrolujte pozice při vyhledávání Search Saturation Check

  ');

  Share

  Google

      Bookmark and Share     

  Share on APSense

  ');
  ');
  ');

  Twitter

  Free SEO Tools

  CZIN.eu

  ');

  zanox


  ');


  Statistiky

  Online: 13
  Celkem: 2979166
  Měsíc: 28600
  Den: 956

   
   

  Geo Visitors Map web analytics http://www.games-casino.us