Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové světové obchodní centrum v New Yorku

Nové světové obchodní centrum v New Yorku

 

 

Portal Ceskeho rozhlasu

 

 

Děti se dnes nemají nutit k jídlu, spánku, učení, pohybu, domácím pracím, ba ani k respektu autorit. Děti dnes jednoduše mohou vše, dospělí nic. Vyrůstá přece generace osobností, která nepotřebuje to, čím si prošli rodiče.

Nevím, čím si prošli ostatní rodiče, ale občas mi z článků o dnešní výchově připadá, že si museli projít doslova očistcem a proto na své děti aplikují ty nejšílenější alternativní metody. Děti dnes nemusí nic,doslova.

Třeba my jsme v mládí museli poslouchat - rodiče, prarodiče, učitele,
trenéry... To je asi první věc, kterou dnešní rodiče na své děti neaplikují,
aby neměly doživotní mindrák. Jo, já poslouchat musela a mimochodem žádný mindrák z toho nemám. Šlo to bez bití, má-li někdo pocit, že poslouchání je vždy jen pod pohrůžkou trestu. Rodiče měli autoritu, a dokud jsem bydlela do dospělosti doma, platila pravidla mých rodičů. Nevím, co je na tom tak divného, ale přijde mi to normální. Asi ne ostatním kolem, takže nevychovaných dětiček, co se neumí chovat ani doma, ani kdekoliv na veřejnosti, v hotelu či restauraci, vídám stále více. Neposlechnou za žádnou cenu, ani za cenu sebezničení, a tomuhle někdo říká "zdravé" dětské sebevědomí?

Děti dnes nemusí ani jíst v pravidelných časech normální jídlo. Vídám
maminky, které se lžičkou v ruce pobíhají kolem stolu či kdekoliv jinde a
snaží se dostat do své osobnosti oběd. Dítě oběd odmítá, načež vyškemrápo chvíli sušenku nebo zmrzlinu. Pamatuji se, jak u nás platilo snídaně-oběd-večeře, nikdo nás do jídla nenutil, ale všichni věděli, že vmezičase nic nebude. Najez se jídla, sladkosti jsou za odměnu nebo si dej ovoce. U televize nic k "zobání" nebylo a po večeři se nic netláskalo. A světe div se, obezita nebyla takovým strašákem jako je dnes a to se u nikoho doma žádné speciality, cizokrajná, odlehčená, bezlepková (i pro ty, kteří takovou dietu nepotřebují), veganská nebo light jídla nepřipravovala.

Děti dnes zásadně nemusí doma pomáhat. Rodiče dost často připomínají otroky a sloužící. Z práce honem vyzvednout autem děti, honem je odvézt do kroužku, připravit jim tohle atamto, dovézt domů, uvařit jídlo, uklidit, vysát, vyprat, vyžehlit, dátdo skříně. Slýchám, jak se některým ratolestem zažírá i to, že musí dátnádobí do myčky, případně ho z myčky uklidit do skříněk. S odpadky chodí tátové, hadr na podlahu osobnosti neznají, není přece od věci pořídit automatický vysavač?! A posekat trávu nebo snad vyplít záhon? Pomoci u babičky nebo dojít pěšky pro nákup???? Žijí jako v bavlnce, jediný stres, který j e doma může pot kat je nefunkční anténa k TV nebo výpadek internetového signálu. No, jsem zvědavá, kdo jim takový servis bude poskytovat až rodiče nebudou nebo až je takové osobnosti šoupnou doLDN?

No a nutit děti snad do učení nebo je vyhnat někam do lesa za pohybem, 
v horším případě na stadion či plavečák? Nebo je snad nutit jít večer spát????

Já vám nevím, ale opravdu je správná cesta nechtít po dětech nic?
Nemusí nic znát protože vše najdou na internetu? Vždyť už dnešní děti
neumí ani pořádně psát, leckteré nedokáží ani číst a bez kalkulačky si
nespočítají ani nákup. Bez tabletu si neumí najít cestu nebo vyhledat odjezd vlaku v jízdním řádu. Bez internetu se vlastně neumí ani bavit, protože internet a sociální sítě jsou pro ně jedinou zábavou, všechno ostatní je nuda. 
A takoví jedinci, kteří se vlastně neumí o sebe postarat, nic nevědí,
nemají jakékoli sociální návyky a žijí znuděné životy, to má být ta lepší
příští generace????

 

 

 

DevCon5 je tak dobrý, budete chtít přivést tým!

DevCon5 Three Track Program konference zahrnuje nejžhavější témata v citlivé design, uživatelské zkušenosti, analytics, v reálném čase komunikace, měřítka a další. Je to nejlepší DevCon5 program, k dnešnímu dni!

Skladby Zahrnout:

  • Cloud Service, JavaScript a škálování
  • Interakce, Média a video
  • Podívejte se, Touch & uživatelé zaznamenat

! Plus Naučte se, jak zvládnout Apple nový programovací jazyk v tutoriálu preconference: Vytvoření iOS Apps v Swift.

Poslechněte si z App inovátorů, odborníky z průmyslu, podnikatelů a venture kapitalistů.

Zaregistrujte se na Diamond plánu. Uložte vaše společnost peníze. Zažijte Most všezahrnující HTML5 a Mobile App Development událost své kariéry.

Zaregistrujte se již dnes .

 

PLATINUM SPONZOR GOLD SPONZOR SILVER SPONZOR
Intel XDK
Kandy Autodesk
 
MÉDIA SPONZOŘI

Nejlepší SEO Nejlepší webové designéry Kód Magazine HTML5 Zpráva Mind CommerceTop SEO Ubergizmo Viditelnost Magazinepřetečení zásobníkuWebsite Magazine

Fierce DeveloperSTEM