Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nedělat nic Peníze

8. 12. 2009

 

 http://hopeandchange.hugehitexchange.com/

 

 

 http://groups.google.com/group/do-nothing-money?hl=en&pli=1

 

 

 

http://www.advertisefreeforlife.com/links/8498

 

http://www.advertisefreeforlife.com/links/8498

 

http://www.advertisefreeforlife.com/links/8498  

Přehlídka zbytečností

 

Jedno přísloví říká, že člověk si zvykne na všechno, dokonce i na šibenici. Nejhorších že je těch prvních deset minut. Ze stejného pytle je i filozofie nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse, zastávajícího názor, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou; stačí zamezit zveřejnění kritických názorů. To, o čem chci uvažovat, se může zdát být ve srovnání s tím, co uvádějí předchozí řádky, záležitostí v podstatě neškodnou. Nikomu neubližuje, nikomu není vnucována násilím, pod hrozbou trestu. Můj názor je odlišný – a jeho oprávněnost hodlám prokázat. Tvrdím totiž, že cokoli je zbytečné, je zároveň i škodlivé. Ona totiž žádná zbytečnost není zadarmo – i za zbytečnosti se platí. A to i tenkrát, kdy nemusí být zcela průhledné, do čí kapsy se při tom placení sahá. Viz český senát.

 

Provozovatelé reklamy, její uživatelé i výrobci, se horlivě ohánějí tvrzením, že jejich produkty slouží lidstvu tím, že mu poskytují informaci. Možná tomu tak kdysi bylo. Kdysi dávno. Od té doby se posunul nejenom čas; posunulo se i těžiště reklamy. Myslím, že výstižné je v tomto ohledu slovo samoúčelnost; úloha informovat je odsouvána do pozadí, hlavním účelem se stává úsilí recipienta reklamy šokovat – často i za cenu, že mu smysl celého podnikání uniká. Vznikají tak reklamní shoty někdy docela vtipné, takže shlédnutí si zasluhující – v tom lepším případě. K takovým patří občas v televizi opakovaný šot o Bobikovi, kdy čínský kuchař nesprávně pochopil žádost hosta, aby se mu po dobu pobytu postaral o psa – a postaral se mu o pečeni z toho psa. Nápad je to skvělý a já jeho autorovi gratuluji k nápaditosti. Zároveň však musím podotknout, že vtipnost šotu přehltila záměr reklamy – totiž pečlivě dbát, aby byl správně pochopen smysl sdělovaného.

 

Tahle reklama je spíše výjimečná. Obvyklé je, že reklama recipienta ani nepobaví, ani neinformuje. Existuje termín zavádějící reklama, klamavá reklama. Takovou je podle mne dnes skoro každá. Reklamy sázející na vtip a důvtip jsou relativně poctivé. Jsou to metafory – a svou povahu nezastírají. Ostatně, autor sázející na vtip nese svou kůži na trh poměrně drsný; nepovede-li se mu, ostrouhá nejenom kolečka.

 

Většina reklam sází na jistotu vychvalování toho, kdo si zaplatil. Jeho zboží, jeho nápadu. Takové vychvalování bývá neomalené, nezřídka těsně pod povrchem hanící zboží konkurence. Alespoň mně připadá jako samozřejmé, že kdo tvrdí, že to jeho je ze všeho nejlepší, zároveň tím tvrdí, že všechno cizí je horší. Samozřejmě, že spolu s našimi předky víme, že sebechvála smrdí. Jenomže tahle pravda se střetává s pravdou Josepha Goebbelse – a výsledek nemusí být jistý.

 

Snad nejzávažnějším vedlejším, nežádoucím účinkem reklamy, její sideeffects, jak se říká vedlejším účinkům při testování léků, je skutečnost, že vyvolává v recipientovi pseudopotřeby. Působí na jeho podvědomí tak, aby si uvědomil možnost konzumace něčeho, co by nekonzumoval, kdyby na takovou možnost nebyl záměrně upozorněn. Demonstruje se tu fakt, že informace nemá žádnou absolutní hodnotu, hodnotu an sich; zásadním parametrem informace je její množství – ale také její účel. Informace má smysl – který se sice nemusí krýt s úmyslem jejího autora – na škále tohoto smyslu se však také nachází bod, který bychom mohli označit jako nesmysl.

 

Vyvolávání pseudopotřeb není vlastně lží – jakou je připisování vychvalované věci vlastností, které tato nemá. Rozhodně však to není počínání etické – v situaci, kdy podstatná část lidské populace trpí nedostatkem v saturování jejích nezbytných potřeb, je podpora pseudopotřeb, podpora konzumace zbytečného, počínáním nehumánním. Jsem v tomto ohledu i osobně háklivý; vadí mi nedojídání talířů, jejich poloplné odnášení a vyhazování jinde postrádaného. Dokonce jsem tohle pociťoval nepříjemně i v jednání amerických zdravotníků v seriálu MASH z korejské války – když evidentně plýtvali jídlem v prostředí hladovějících Jihokorejců, stěžujíce si na jeho nepoživatelnost.   Kolektivní odpovědnost?

 

 

 

http://liber.upol.cz/LIBER27.htm 

 

 

 

     
  Criminal Justice Degrees  
     
 
     
  Criminal Justice Degrees  
  Corrections Officer Training
Criminal Justice Administration Degrees
Criminal Justice Degrees
Criminal Justice Degrees Online
Criminal Science Degree
Law Enforcement Schools
Legal Degrees Online
Legal Secretary Courses
Nurse Paralegal Training
Paralegal Courses
Parole Officer Training
Police Officer Training Schools
Police Science Degree
Private Detective Schools
Private Investigator Training
Probation Officer Training
 
     
  Criminal Justice Colleges  
  Distance Education Criminal Justice Colleges
Online Criminal Justice Colleges
Alabama Criminal Justice Colleges
Arizona Criminal Justice Colleges
Arkansas Criminal Justice Colleges
California Criminal Justice Colleges
Colorado Criminal Justice Colleges
Connecticut Criminal Justice Colleges
Delaware Criminal Justice Colleges
District of Columbia Criminal Justice Colleges
Florida Criminal Justice Colleges
Georgia Criminal Justice Colleges
Hawaii Criminal Justice Colleges
Idaho Criminal Justice Colleges
Illinois Criminal Justice Colleges
Indiana Criminal Justice Colleges
Iowa Criminal Justice Colleges
Kansas Criminal Justice Colleges
Kentucky Criminal Justice Colleges
Louisiana Criminal Justice Colleges
Maryland Criminal Justice Colleges
Massachusetts Criminal Justice Colleges
Michigan Criminal Justice Colleges
Minnesota Criminal Justice Colleges
Mississippi Criminal Justice Colleges
Missouri Criminal Justice Colleges
Nebraska Criminal Justice Colleges
Nevada Criminal Justice Colleges
New Hampshire Criminal Justice Colleges
New Jersey Criminal Justice Colleges
New Mexico Criminal Justice Colleges
New York Criminal Justice Colleges
North Carolina Criminal Justice Colleges
North Dakota Criminal Justice Colleges
Ohio Criminal Justice Colleges
Oklahoma Criminal Justice Colleges
Oregon Criminal Justice Colleges
Pennsylvania Criminal Justice Colleges
Rhode Island Criminal Justice Colleges
South Carolina Criminal Justice Colleges
Tennessee Criminal Justice Colleges
Texas Criminal Justice Colleges
Utah Criminal Justice Colleges
Virginia Criminal Justice Colleges
Washington Criminal Justice Colleges
West Virginia Criminal Justice Colleges
Wisconsin Criminal Justice Colleges
Canada - Alberta Criminal Justice Colleges
Canada - Manitoba Criminal Justice Colleges
Canada - Ontario Criminal Justice Colleges
Great Britain - London Criminal Justice Colleges
 
     
   
 
Welcome to the Criminal Justice Degree Directory
     

Welcome to the Criminal Justice Degree Directory, helping you find the right criminal justice school to meet your educational needs.

Whether you're simply looking to further your career through legal training or begin a whole new career with a degree in criminal justice, we'll help find the right school for you.

Begin your search by selecting either the type of criminal justice degree you're interested, the criminal justice college location convenient for you, or the criminal justice career you are interesting in pursuing. Below is a list of featured colleges that offer online criminal justice degrees.

 
     

         
         
    American InterContinental University Online    
         
    click a location below to request more information
Locations: Online
   
         
   
Earn your degree online, fast. AIU Online offers degree programs in Business Administration, Information Technology, Criminal Justice, Visual Communications, and Education. Bachelor's degrees can be earned quickly and conveniently, while Master's degrees can be earned in as little as 10 months. AIU Online's degree programs are designed for maximum flexibility—study at the times and places that work best for you.    
   
         
         
    Request more information from American InterContinental University Online    
         
         
         
         
         
    University of Phoenix    
         
    click a location below to request more information
Locations: Online
   
         
   
With convenient class locations as well as online learning, University of Phoenix makes quality higher education highly accessible. Whether you're seeking an associate's, bachelor's, master's or doctoral degree, we can help you reach your goal while you work—and much sooner than you might expect. In fact, University of Phoenix has helped thousands of students achieve the higher education they need to achieve higher success. We can help you too.    
   
         
         
    Request more information from University of Phoenix    
         
         
         
         
         
    Keiser University eCampus Online    
         
    click a location below to request more information
Locations: Online
   
         
   
Keiser University eCampus Online offers degrees in fields that are in high demand and provides job placement assistance to all its students and alumni. We research trends for growing fields and tailor our curriculum to prepare students for entry and advancement to rewarding careers.    
   
         
         
    Request more information from Keiser University eCampus Online    
         
         
         
         
         
    ITT Technical Institute Online    
         
    click a location below to request more information
Locations: Online
   
         
   
An on-line education can offer opportunities for students to pursue their educational objectives when attending school in a traditional classroom is not practical. With ITT Tech's on-line education programs, a quality education is now available when and where it is convenient for the student. The ITT Technical Institute in Indianapolis, Indiana now offers several online programs leading to a Bachelor of Science degree, and one that leads to a Master of Business Administration degree.    
   
         
         
    Request more information from ITT Technical Institute Online    
         
         
         

   
     
  Find a Legal
School Near You
 
     
   
     
  Criminal Justice Careers  
  Airport Security Officer
Attorney
Bailiff
Body Guard
Border Patrol Agent
CIA Agent
Coroner
Corrections Officer
Court Administrator
Court Clerk
Criminal Investigator
Criminologist
Customs Agent
DEA Agent
Deportation Officer
Deputy Marshall
Detective
Diversion Investigator
Drug Enforcement Agent
FBI Agent
Fingerprint Specialist
Fish and Game Warden
Homeland Security Specialist
Insurance and Fraud Investigator
Juvenile Court Counselor
Juvenile Probation Officer
Law Clerk
Law Librarian
Legal Secretary
Loss Prevention Specialist
Military Officer
Paralegal
Park Ranger
Parole Officer
Penologist
Police Detective
Police Officer
Private Detective
Private Investigator
Private Security Officer
Probation Officer
Public Safety Officer
Secret Service Agent
Security Director
Security Specialist
Sheriff
Social Worker
State Trooper
Substance Abuse Counselor
Tenant Representative
US Marshal
Victim Services Specialist
Warden
Youth Advocate
 
     
  Additional Resources  
  Criminal Justice Careers
Home Improvement Guide
Medical Training Directory
Business Training Schools
Photography Schools
 
     
HOME  |  SITE MAP  |  RESOURCES 2 3