Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/theadbus/public_html/supersolo2.php on line 52

Aktuality ze světa financí Finance iDNES.cz Vše pro vaše osobní finance Rady a tipy pro vaši peněženku, novinky ze světa osobních financí, recenze produktů bank, pojišťoven, leasingových a investičních společností, finanční kalkulačky, testy, nástroje pro výběr produktů podle vašich požadavků Sběrné boxy klienty bank nelákají, jsou ale levnější než služba u přepážky Jednou z cest, jak ušetřit čas i peníze při podání jednorázového příkazu k úhradě, může být použití takzvaného sběrného boxu. Zřídily je pro své klienty pouze některé z tuzemských bank jako alternativu podání příkazu na přepážce. Cestu si k nim ale mnoho klientů zatím nenašlo.

Osm faktů, které musíte znát, než si pronajmete byt Od roku 1995 musí pronajímatel s nájemcem uzavřít nájemní smlouvu pouze v písemné formě. Ústní dohoda není rozhodující. Každá smlouva musí obsahovat popis bytu včetně výše nájemného a doby nájmu. Pokud si do bytu vezmete další osobu, musíte to majiteli oznámit do 15 dnů. Jinak riskujete výpověď.

Pravidelné spoření by se vyplatilo, kdyby banky zjednodušily podmínky V době krize se řada lidí začala zajímat o možnosti spoření. A právě na takové klienty mají nyní banky políčeno. Účet pravidelného spoření GE Money Bank je v nabídce dlouho, nováčkem je v tomto ohledu Česká spořitelna. Ta přišla se svým Šikovným spořením a učí své klienty šetřit.

Kvalitu pojistky většinou poznáte, až když se něco stane Přírodní katastrofy, požár, vandalové nebo prostě obyčejná nešťastná náhoda – to vše může ve vašem domě napáchat pěknou paseku. Proto je dobré mít nemovitost pojištěnou. To, že jste pojištěni, neznamená, že můžete být v klidu. Musíte se pojistit dobře. Problém je, že dokud se nic nestane, o kvalitě pojistky můžete jen meditovat.

Letní akce stavebních spořitelen: pozor na jejich triky Uprostřed léta stavební spořitelny útočí na klienty výhodnými nabídkami. V létě totiž není o stavební spoření valný zájem. Lákavé sliby však nejsou vždy jasně dané. Vyplatí se tedy důkladně prostudovat smlouvy, jejich dodatky a obchodní podmínky.

Až třetina návrhů smluv obsahuje chybu, tvrdí hypoteční makléři Ze zkušeností hypotečních makléřů vyplývá, že chyby v úvěrových smlouvách jsou velice časté. Někteří z nich hovoří až o každé třetí smlouvě, kterou musí ještě před podpisem klienta vrátit bance k přepracování. Nejčastěji se chybuje v popisu nemovitosti nebo ve výši úrokové sazby.

Týden na trzích: Americká ekonomika již skoro neklesá Ekonomická data přicházející ze zámoří i Evropy jsou spíše pozitivní. Investoři věří, že vývoj již bude pozitivní, ale trhy na to reagují, až na výjimky, poměrně vlažně. Index PX se na pražské burze dostal po dlouhé době nad 1 000 bodů.

Družstevní byt bývá o 10 % levnější. Navíc ušetříte na daních Dvě zdánlivě stejné možnosti koupi bytu mají zásadní dopad na placení daní. Kupujete-li družstevní byt, nejen že jeho cena je často nižší než u osobního vlastnictví, ale neplatíte skoro žádné daně. Výsledky ankety: z bankomatu chcete vybírat menší bankovky nebo ho nahradit čipem Bankomaty dnes umí nejen vydat peníze, ale i dobít kredit, změnit PIN a další "vychytávky". Ale co by měly umět bankomaty budoucnosti? V naší anketě jste navrhovali například možnost zvolit si v jakých bankovkách peníze chcete nebo nahradit bankomat čipem pod kůží.

Víte, jak zkrotit své dluhy? Otestujte se Čerpat nějakou půjčku či úvěr je v současné době celkem běžná věc. Mnozí lidé se splácením svých závazků problém nemají. Nicméně se začíná zvyšovat podíl těch, kteří na své dluhy nestačí. Jak se vyvarovat některých chyb, které lidé dělají, vám napoví náš test. Pojistná smlouva nekryje riziko povodně, slyší někteří poškození Česká asociace pojišťoven zveřejnila statistiky škod a výplaty pojistných plnění v souvislosti s nedávnými povodněmi. Pojišťovny podle nich měly k 20. červenci vyřídit necelou třetinu pojistných událostí a vyplatit 9 procent. Někteří zaplavení však pojistné plnění nedostanou. Mají špatně napsanou pojistnou smlouvu.

Vybrat si způsob splácení hypotéky je prakticky nemožné Existují tři typy splácení úvěru. Anuitní se hodí pro lidi s pravidelnými příjmy. Progresivní pro mladé s nízkými příjmy na začátku kariéry. Degresivní pak pro lidi s vysokými příjmy na vrcholu kariéry. Jak jednoduché. Vyberte si. Bohužel na výběr u naprosté většiny bank nemáte. Pouze Hypoteční banka a částečně mBank vám nechá svobodnou volbu. Bankomat nevydal zadanou částku. Reklamaci podat nelze, tvrdili na pobočce Výběr z bankomatu nemusí vždy završit vyplacení tolik potřebné hotovosti. To potvrdil i příběh naší čtenářky. Chtěla vybrat 35 tisíc korun, bankomat ale vyplatil o tři tisíce méně. Reklamaci jí na pobočce České spořitelny rozmluvili. Prý proto, že její tvrzení není prokazatelné. Pravda je však jiná.

Současná krize: dopouštíme se stejných chyb jako před 80 lety Krize ve finančním sektoru se nám postupně přelila také do ostatních sfér ekonomiky a již málokdo dnes pochybuje, že jsme v recesi. Situace se začíná porovnávat s velkou depresí ze začátku třicátých let a stále více se mluví o nejhorší recesi za posledních sto let.

Týden na trzích: Na trzích zavládl optimismus Věřitelé pomohli americké bankovní skupině CIT Group. To zvedlo cenu jejích akcií až o 80 procent. Dobře se vedlo i energetickým titulům: rostly ceny ropy. Dařilo se i počítačovým společnostem Apple a Yahoo, vykázaly vyšší čistý zisk na akcii, než se očekávalo. Zisk vykázala i automobilka Ford.

Odhad konce roku 2009: euro za 29 korun, dolar za 20,50 V současné době vládne trhům chuť k riziku. Zdá se, že jejím důvodem je zpomalování ekonomického propadu a fakt, že se nacházíme na hranici skvělého nového světa ekonomického růstu. Ale jak bude vypadat kurz koruny? Odborný odhad je, že za euro zaplatíme na konci roku 29 korun a za americký dolar 20,50. Přichystali jsme pro vás 35 kalkulaček. Spočtěte si čistou mzdu i nemocenskou Pětatřicet užitečných pomocníků v práci i v běžném životě, to je 35 kalkulaček na iDNES.cz. Kalkulátory připravené ve spolupráci se serverem sme.sk dokážou spočítat například čistou mzdu, splátku hypotéky anebo výši nemocenských dávek. Spořicí účet si vybíráme na internetu a z televizní obrazovky Mezi nejpopulárnější typy spoření patří spořicí účty. Při hledání té správné varianty investování úspor však obecně chladné úvahy a propočty nahrazuje internet a televizní reklama. Ty totiž obvykle dávají prvotní impuls k zamyšlení, že je vhodné něco změnit.

Víte, na co a kolik vám přispějí zdravotní pojišťovny? Otestujte se Zdravotní pojišťovny klientům přispívají na prevenci, očkování i třeba při jejich snaze omezit kouření nebo zhubnout. Jejich nabídka je skutečně rozmanitá. Ale také časově omezená. Dobré je si včas zjistit, v čem vám mohou finančně vypomoci. Vyzkoušejte náš test a některé informace získáte už nyní. Investiční strategii zvolte podle požadovaného výnosu portfolia Občas se můžeme v investičních příručkách či odborných časopisech setkat s doporučenými strukturami portfolií, které jsou optimální pro konzervativní či agresivní investory. Podívejme se na tuto problematiku zblízka včetně podrobného zdůvodnění, proč je ta či ona strategie vhodná pro daný typ investora.

VZP už vám na očkování proti „klíšťovce“ ani na snížení nadváhy nepřispěje Devět zdravotních pojišťoven vám přispěje na očkování proti klíšťové encefalitidě i proti lidskému papilomaviru. Bojujete-li s nadváhou, čekejte finanční pomoc od šesti pojišťoven. Jestliže se chystáte přestat kouřit, příspěvek vám poskytnou čtyři z nich. Jediná VZP vám z vybraných příspěvků nedá žádný.

Hypotéky v červnu: hypoteční trh se meziročně propadá o třetinu Hypoteční banky výsledky roku 2008 určitě nezopakují. V prvním pololetí letošního roku sice poskytly hypotéky za více než 40 miliard korun, nicméně za loňskými čísly měsíc co měsíc zaostávají o třetinu.

Na dovolené platební kartou raději plaťte než vybírejte Více než polovina Čechů plánuje strávit svou letošní dovolenou za hranicemi vlasti. Kromě potřebných dokladů a zavazadel vezme většina z nich s sebou i platební kartu. Někdo je kartou zvyklý platit, jiný raději vybírá. Rozhodujete-li se o způsobu použití karty v zahraničí podle poplatků, raději kartou plaťte všude, kde můžete.

Maďarsko odčarovalo kouzlo života na dluh Opravené fasády, vyměněná okna, nízká nezaměstnanost. Co není vidět, je financování těchto aktivit dluhem. Pro populistického politika je dluh skvělou příležitostí, jak plnit své sliby. Mávnutím kouzelného proutku vyčaruje prosperitu. Když kouzlo pomine, lidé se musí vzdát spotřeby a vše zaplatit.

Převoz nedovolených suvenýrů vás může stát až 100 tisíc korun Pokud máte v úmyslu si z dovolené přivézt nějaký opravdu originální kousek, třeba aligátoří hlavu, sloní kel, šperk z mořského korálu nebo živou želvičku, raději se informujte na vyslanectví země, do které se chystáte, co se smí a nesmí převážet. Informace o zakázaných suvenýrech vám poskytne i Státní veterinární správa. Týden na trzích: Výsledková sezona začala slibně. Burzy byly po dlouhé době v plusu V Evropě se nadále dařilo akciím automobilek, když představitelé BMW a Renaultu řekli, že chystají zvýšení výroby díky oživení poptávky po automobilech. Díky tomu západoevropské indexy posílily v průměru o 1 %. Český index PX poskočil vzhůru skoro o 3 %, když mu nejvíce opět pomáhaly KB a Erste.

Makléři jsou na realitním trhu největší chudáci, povzdychl si odborník O cenách nemovitostí se stále diskutuje. Ekonomická situace se do konce roku nezmění a ceny bytů tedy budou mírně klesat, tvrdí expert. Kupující dnes čekají na lepší cenu a prodávající ji nechtějí snížit. Podle ředitele společnosti Naxos Libora Nevšímala jsou největšími chudáky realitní zprostředkovatelé. Devět rad, jak zvládnout dluhy Ne každý dluh je špatný, ale i u dobrého se může stát, že vám přerůstá přes hlavu. Tušíte-li, že by mohly nastat problémy se splácením, okamžitě kontaktujte banku. Finanční instituce většinou vycházejí vstříc. Pokud se budete snažit případné problémy řešit, exekuce vám prakticky nehrozí.

Při koupi nemovitosti si zjistěte skutečného vlastníka. Můžete přijít o byt i peníze Kupujete-li byt, chcete si přirozeně ověřit, že osoba, která vám jej nabízí, je skutečně jeho vlastníkem. Byt ale může patřit někomu jinému než tomu, kdo je uveden na výpisu z katastru nemovitostí. Například firmě, která byt prodala, než na ni byl uvalen konkurs. Dlužíte-li tři nájmy, můžete dostat z bytu výpověď Majitelé bytů mohou nepohodlné nájemce dostat z bytu i bez povolení soudu. Stačí, aby tři měsíce neplatili nájemné nebo třeba v bytě nebydleli. Majitel může mít zájem také o byt bezproblémového nájemce. Pak musí rozhodnout soud. Pokud důvody majitele uzná a výpověď schválí, má nájemce nárok na náhradní byt.

Ekonomika iDNES.cz Nejnovější zprávy z ekonomiky Aktuality z české i světové ekonomiky, hospodaření velkých firem a podniků, hospodářství v číslech, zprávy ze světa manažerů Firmy si přestaly věřit, důkladněji prověřují své partnery Krize naservírovala mezi české byznysmeny porci nedůvěry. Firmy si mnohem důkladněji než dříve prověřují svoje obchodní partnery, aby zjistily, zda jim nehrozí pozdní platby za dodané služby. Byznys agentur, jež hodnotí finanční zdraví firem, zažívá dobré časy. Nedůvěra je tak silná, že přebije i dobré zkušenosti z dřívějšího byznysu. Manažeři ČSA dostanou vyšší odměny, i když skončí ve ztrátě Manažeři a nejvýše postavení zaměstnanci Českých aerolinií si sice snížili a zmrazili na letošní rok mzdy, ale nakonec mají šanci si za letošní rok vydělat více díky novým pravidlům pro vyplácení ročních bonusů. Za rok 2009 se bonusový rozpočet závislý na hospodaření firmy zvětší a pro rozhodující manažery bude i snáze dostupný než v předchozím roce. Pražská burza opět rostla celý týden Pražská burza prodloužila díky příznivé náladě na vyspělých trzích silný prázdninový růst o další týden na již pět týdnů po sobě. Investoři poptávali akcie z různých odvětví, nejvíce ale trh podpořily banky. Hlavní index PX si polepšil o 7,09 procenta na 1141,4 bodu a letošní zisk tím rozšířil na téměř 33 procent, vyplývá z burzovních výsledků. Češi poprvé vybírají peníze z bankomatů na festivalových loukách Do Čech se letos dostala poměrně rozšířená vymoženost ze Západu - mobilní bankomaty. Česká spořitelna s nimi dobývá hudební festivaly. Novinku si zkusili na Rock for People a Colours of Ostrava. Návštěvníci hudebních akcí si vybírali hotovost nebo dobíjeli telefony na místě, kde by to jindy nešlo. Na šrotovné v Americe míří další dvě miliardy dolarů Na šrotovné v USA putují další dvě miliardy dolarů, tedy asi 36 miliard korun. O navýšení rozhodli senátoři i prezident Barack Obama. Sněmovna reprezentantů návrh odsouhlasila už dříve. V první fázi opatření na podporu automobilového průmyslu spolklo jednu miliardu dolarů.

Zájemce o Opel prodělává. Magna má ztrátu 205 milionů dolarů Kanadská společnost Magna, která je jedním z vážných uchazečů o německou automobilku Opel, vykázala ve druhém čtvrtletí ztrátu. Výrobce automobilových součástek prodělal 205 milionů dolarů (3,7 miliardy korun).

Dobrá zpráva z USA: lidí bez práce po roce ubylo V Americe se stále hodně propouští. Celkem 247 tisíc míst, která podniky zrušily, je ale přesto dobrým znamením. Čekalo se totiž, že o práci přijde mnohem více lidí. Překvapivý výsledek se odrazil i v poklesu nezaměstnanosti. Třebaže spadla jen o desetinu na 9,4 procenta, je to první pokles za rok. Irsko: dvanáct lidí ze sta nemá práci Počet lidí bez práce v Irsku rychle roste. V červnu stoupla nezaměstnanost na 12,4 procenta a je na čtrnáctiletém vrcholu. Irsko patří k evropským zemím, na které hospodářská krize dolehla nejvíce. Pociťují to i Češi, kteří rádi cestují do země za prací. Stát přispěje obcím až milion korun na povodňové domky Stát zřejmě pomůže obcím s výstavbou bytů pro lidi postižené letošními povodněmi. Obce budou moci získat 600 tisíc až jeden milion korun na nový dům. Program ministerstva pro místní rozvoj schválilo ministerstvo financí, ještě jej dostane k posouzení vláda. Německo v červenci meziměsíčně vyvezlo o 7,3 procenta více zboží Německo hlásí sedmiprocentní nárůst vývozu. V červenci němečtí podnikatelé vyvezli ve srovnání s červnem o 7,3 procenta více zboží. Přesto je hodnota zboží prodaného do zahraničí o 22 procent menší než loni. V Hostivaři vzniká jeden z největších dopravních uzlů v Praze Dnes okolí železničního nádraží Hostivař působí spíše ospalým dojmem. K staniční budově ležící u staré hostivařské zástavby doléhá vlastně jen vzdálený hluk z Průmyslové ulice. Za několik let bude Hostivařské nádraží možná známé všem obyvatelům metropole, a dokonce i lidem, kteří dojíždějí do města za prací či za zábavou. Soud podruhé odmítl insolvenční návrh na cestovku Tomi Tour Městský soud v Praze napodruhé odmítl insolvenční návrh na cestovní kancelář Tomi Tour. Ten minulý týden podal Václav Fischer. Částečně v něm odkryl stav hospodaření těsně před krachem.

Fannie Mae vykázala ztrátu 14,8 miliardy dolarů, žádá další pomoc od státu Státem ovládaná hypoteční agentura Fannie Mae ohlásila ve druhém čtvrtletí ztrátu 14,8 miliardy dolarů, zhruba 267,2 miliardy korun. Loni se tato částka pohybovala kolem 2,3 miliardy korun. Firma současně uvedla, že bude potřebovat od státu další finanční pomoc, a to až 10,7 miliardy dolarů.

Majitel zkrachovalé Oasis Tours žaluje Česko o stamiliony za její pád Česku hrozí placení stamilionů korun za pád cestovky Oasis Tours v roce 1997. Žalobu na náhradu škody a ušlý zisk chystá její někdejší vlastník Klaudiusz Kaiser Helman, kterého tehdy policie neoprávněně zatkla a obvinila z podvodu. Soudy však po dvanácti letech definitivně zprostily Tunisana s polským občanstvím viny. Trio největších českých bank očekává nárůst neplatičů Čerstvě zveřejněné pololetní výsledky třech největších českých bank mají několik věcí společných: slušný zisk navzdory krizi, dost peněz určených k půjčování, ale také nepříliš radostný výhled do budoucna. Lufthansa proplatí cestujícím špatné počasí na dovolené Německé aerolinky Lufthansa přišly s netradičním lákadlem. Klientům, kteří si zakoupí u společnosti letenku, nabízí kompenzace za každý den, který na dovolené proprší. Společnost doufá, že přivábí cestující, kteří v době krize omezili létání. Německá pošta se zbavuje poboček, předá je soukromníkům Německá pošta se do roku 2011 zbaví všech klasických poštovních poboček, které převezmou soukromí majitelé. S dopisy nebo složenkami tak lidé v budoucnu budou chodit do supermarketů, obchodních domů nebo do papírnictví. Česká ekonomika se letos propadne o 3,8 procenta, soudí ČNB Česká národní banka zhoršila odhad vývoje ekonomiky. Hrubý domácí produkt se má letos propadnout o 3,8 procenta. Je to mírnější pokles, než uvádí ministerstvo financí. K růstu by se mělo Česko vrátit příští rok, kdy by hospodářství mělo stoupnout o 0,7 procenta, o rok později pak o 2,2 procenta. Ocelárna ArcelorMittal Ostrava zastaví čtvrtinu svých akcií Ocelářská společnost ArcelorMittal Ostrava hodlá využít jako zástavu za úvěry až čtvrtinu svých akcií, zastaveny by měly být na pět let. O záměru má za dva týdny rozhodovat mimořádná valná hromada. Menším akcionářům se nápad ale nelíbí.

Komora spustila kárné řízení s šéfem NKÚ Dohnalem Kárná komora Nejvyššího kontrolního úřadu oficiálně zahájila kárné řízení s prezidentem NKÚ Františkem Dohnalem kvůli nesrovnalostem v hospodaření instituce. Pokud ho shledá vinným, může navrhnout i jeho odvolání nebo mu snížit plat.

ČNB opět snížila úrokové sazby, jsou nejníže v historii Úrokové sazby jsou na novém historickém minimu. Centrální banka je srazila o čtvrt procentního bodu na 1,25 procenta. Od sazeb ČNB se odvíjí úroky půjček a hypoték v komerčních bankách, které by domácnostem a podnikatelům měly umožnit čerpat levnější půjčky a úvěry.

ČSOB zvýšila v pololetí čistý zisk o 7,3 procenta na 5,9 miliardy korun Československá obchodní banka, největší bankovní skupina v tuzemsku podle objemu aktiv, v prvním pololetí meziročně zvýšila čistý zisk o 7,3 procenta na 5,92 miliardy korun. Ve stejném období loni měla zisk 5,52 miliardy korun. ČSOB dnes konsolidované a neauditované výsledky zveřejnila v tiskové zprávě.

Zahraniční obchod v červnu vykázal druhý nejvyšší přebytek v historii ČR Přebytek zahraničního obchodu dosáhl 20,4 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 6,5 miliardy. Dosažený výsledek představuje druhý nejvyšší přebytek obchodní bilance od roku 1993, tedy od vzniku samostatné České republiky.

Německý průmysl překvapil, zakázky vyskočily o 4,5 procenta Nejnovější data z Německa ukazují známky zotavení trhu v nejdůležitější exportní destinaci pro Českou republiku. Průmyslové zakázky se od května do června zvýšily o 4,5 procenta a výrazně předčily očekávání analytiků. Ti odhadovali zlepšení o osm desetin.

V červenci zkrachovalo nejvíce firem od ledna 2008 Počet bankrotů právnických osob roste. V červenci vyhlásilo krach 129 subjektů, což je nejvíce od ledna minulého roku. Před rokem ohlašovala konec zhruba polovina podniků, počet osobních bankrotů narostl dokonce třikrát.

Sklárny Kavalier koupí firma podnikatele Moťky za téměř 400 milionů Sklárny Kavalier budou mít nového majitele. Jediný fungující podnik zkrachovalé skupiny Bohemia Crystalex Trading koupí za téměř 400 milionů korun firma Ojgar, která je součástí holdingu podnikatele Otakara Moťky.

T-Mobile i přes pokles tržeb poprvé předehnal Telefóniku T-Mobile v prvním pololetí vykázal podobné výsledky jako loni. Celkové tržby klesly oproti stejnému období předchozího roku jen o dvě procenta na 15,9 miliardy korun. I tak ale poprvé předehnal svého největšího konkurenta, společnost Telefónica. Její tržby klesly o 5,5 procenta na 15,6 miliardy

Zisk kosmeticko-potravinářského gigantu Unilever klesl o 17 procent Pokles čistého zisku meziročně o 17 procent vykázal britsko-německý gigant Unilever, který kromě potravin vyrábí kosmetiku i čisticí prostředky. Koncern dosáhl nižšího zisku 758 milionů eur (zhruba 20 miliard korun) hlavně kvůli poklesu marží. Unilever působí také v České republice.

Šrotovné využilo v USA asi 185 tisíc lidí, vláda chce navýšit prostředky Šrotovné ve Spojených státech amerických již spolklo více než tři čtvrtiny z vyhrazené miliardy dolarů, tedy zhruba osmnácti miliard korun. Příspěvku na koupi nového auta už podle vlády využilo zhruba 185 tisíc lidí. Americký Senát by ve čtvrtek měl rozhodnout o navýšení peněz na projekt.

Bývalí klienti chtějí žalovat firmu Capital Partners, ČNB s ní vede správní řízení Bývalí klienti zvažují žalobu na obchodníka s akciemi Capital Partners. Nelíbí se jim, jak přišli o peníze. Společnost je prý záměrně podporovala v obchodech, i když právě začínala krize a ceny akcií klesaly. Zároveň od nich vybírala poplatky. Kromě toho vede už s firmou správní řízení ČNB pro možné porušení povinností.

Finance.CZ Finance.CZ Na sociální služby půjde víc peněz 800 milionů Kč navíc na sociální služby dostanou ještě v letošním roce poskytovatelé sociálních služeb. Na základě žádosti Vlády ČR tak rozhodl Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Co týden dal? Bankovní rada ČNB ve čtvrtek rozhodla o snížení úrokových sazeb na 1,25 procenta. Jde o nejnižší úroveň měnověpolitických sazeb v historii České republiky. Více v našem pravidelném týdenním přehledu. Rok nejistoty za námi II. Zhodnocení ve fondech peněžního trhu se za uplynulý rok pohybuje kolem nuly. Některé jsou mírně nad, jiné mírně pod nulou. Vládní deficit - hrozba pro přijetí eura no. 1 Za prvních 7 měsíců roku činí deficit 76,16 mld. Kč, přičemž druhý kvartál bývá finančně náročnější než první. Je zřejmé, že deficit za rok 2009 bude slušně řečeno vysoko nad 3 % - kritériem pro přijetí eura. Mohli bychom nyní platit eurem, pokud bychom chtěli? II. Je jisté, že ekonomická recese bude mít vliv i na možný vstup České republiky do eurozóny, tedy přijetí eura. Přibližme si kritéria úrokových sazeb a měnového kurzu. Rok nejistoty za námi I. Z tradičních tříd aktiv jsou v korunovém vyjádření za uplynulý rok v plusu pouze dluhopisy rozvíjejících se trhů, firemní dluhopisy s vysokým výnosem a zlato. Vše díky posílení USD. Úsporné bydlení K dosažení výrazných úspor někdy stačí jen malá změna životního stylu. Mohli bychom nyní platit eurem, pokud bychom chtěli? I. Jedním z důsledků hospodářské krize a všudypřítomné nejistoty s ní spojené, jsou množící se debaty o urychlení přijetí eura v zemích střední a východní Evropy. Abstrahujme nyní od veškerých složitostí souvisejících s přijetím eura... FOREX - globální síť dostupná i malému investorovi Forex byl dříve dostupný pouze velkým institucím. Po rapidním snížení minimálního finančního nároku pro otevření obchodního účtu a díky rozvoji informačních technologií, si ho nyní oblíbili i drobní investoři a obchodníci. Z jakých příjmů se ve světě neplatí daň? Ve všech členských zemích OECD se do určitého příjmu neplatí daň. Buď je zavedena pro nižší příjmy nulová sazba daně, nebo je zavedena sleva na dani či vysoká odpočitatelná položka. business.center.cz Informační server pro podnikání. Novelizace zákona o daních z příjmů Do úplného znění zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, jsme zapracovali poslední novelizace č. 306, 482/2008 a 2/2009 Sb. Novelizace jsou zvýrazněny v podobě, aby bylo zřejmé, pro které zdaňovací období se změna uplatňuje. Zákon o důchodovém pojištění novelizován Zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, byl novelizován zákony č. 305, 306, 382 a 479/2008 Sb. Mnoho změn, doporučujeme Vaší pozornosti. Zákon o dani z nemovitostí novelizován Zákon č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí, byl novelizován zákonem č. 1/2009 Sb. S účinností od 1. ledna 2009 se zejména ruší osvobození novostaveb. Zákon o elektonických úkonech a autorizované konverzi dokumentů Nový zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, na našem serveru. Zřizování datových schránek fyzickým (na žádost) i právnickým osobám (automaticky). Účinnost od 1. července 2009. Insolvenční zákon novelizován Zákon č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon), byl novelizován zákony č. 301, 458/2008 a 7/2009 Sb. Drobné úpravy související s přijetím jiných zákonů. Trestní řád novelizován Zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním, byl novelizován zákony č. 274, 301, 384, 457, 480/2008 a 7/2009 Sb. Drobné změny mnoha ustanovení - vstup do obydlí, datové schránky, atp. Zákon o nemocenském pojištění novelizován Zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, byl novelizován zákony č. 305, 306, 479/2008, 2 a 41/2009 Sb. Mnohé drobné úpravy, doporučujeme Vaší pozornosti. Zákon o organizaci a provádění sociálního zabezpečení novelizován Zákon č. 582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, byl novelizován zákony č. 305, 306, 382, 479/2008 a 41/2009 Sb. Mnoho úprav, doporučujeme Vaší pozornosti. Zákon o pojistném na sociální zabezpečení novelizován Zákon č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, byl novelizován zákony č. 305, 306/2008, 2 a 41/2009 Sb. Mnoho změn, doporučujeme Vaší pozornosti. ;-) Zákon o zaměstnanosti novelizován Zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, byl novelizován zákony č. 306, 382 a 479/2009 Sb. Rozsáhlé úpravy v celém zákoně. Přiznání k dani z příjmů právnických osob - chytrý formulář Excel Šablona přiznání k dani z příjmů právnických osob - k pohodlnému vyplnění v Excelu s pečlivě připravenými vzorci od firmy ASPEKT HM, daňových poradců a auditorů. Do limitu 500 000 Kč zisku, obratu milion a deseti zaměstnanců je šablona zdarma, jinak za SMS v ceně 99 Kč. Přiznání k dani z příjmů fyzických osob - chytrý formulář Excel Šablona přiznání k dani z příjmů fyzických osob - k pohodlnému vyplnění v Excelu s pečlivě připravenými vzorci od firmy ASPEKT HM, daňových poradců a auditorů. Do limitu 500 000 Kč zisku, příjmů milion a deseti zaměstnanců je šablona zdarma, jinak za SMS v ceně 99 Kč. Zákon o přestupcích novelizován Zákon č. 200/1990 Sb., o přestupcích, byl novelizován zákony č. 484/2008, 41 a 52/2009 Sb. Zejména s účinností od 1. ledna 2010 se snižuje odpovědnost mladistvých za přestupky z patnácti na čtrtnáct let. Občanský soudní řád novelizován Zákon č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád, byl novelizován zákonem č. 7/2009 s účinností od 1. července 2009. Mezi nejvýznamější změny patří zejména doručování písemností. Katastrální zákon novelizován Zákon č. 344/1992 Sb., o katastru nemovitostí ČR (katastrální zákon), byl novelizován zákonem č. 8/2009 Sb. Mnoho drobných změn týkajících se např. elektronizace katastru, ale i např. vlastnictví zapisovaných staveb či přístupu k údajům v katastru.

Loading

 

 

 

 

 

 

 

 

1-800-991-71161-800-991-7116 Trivita En Espanol My AccountMy Account Frequently Asked QuestionsFrequently Asked Questions View CartView Cart Checkout
Brought to you by:
(510) 667-9577
Learn More Nopalea Current Specials OmegaPrime Learn More
Daily Men Learn More

 

vinefire

 
Home | How It Works | Join Now | Add Link | Tell a Friend | Log In ]
 
 
Did you know? You can start earning instantly with Vinefire. Join now. It's free!
 
 
Your earnings: $0.00
(join now or log in to start earning)
Ways to earn
Load links in
   
   
   
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > free-porn-768.8w8.us
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > offto.net
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > xxx-938.5a5.us
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > offto.net
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > buxto.me
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > 404b8602.seriousurls.com
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > internet-187.8w8.us
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > 1f8eefxhq95vx2hqb7r88v0y0o.hop.clickbank.net
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > penis-enlargement-673.8w8.us
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > bit.ly
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > tu.nu
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > club4you.net
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > 0a62bnxhha-1776mi4p7kbl5ai.hop.clickbank.net
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > www.topadsclub.com
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > 823decfd.linkbucks.com
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 2 minutes ago > linkbee.com
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 2 minutes ago > offto.net
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 2 minutes ago > linkbee.com
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 2 minutes ago > tu.nu
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 2 minutes ago > masterchef-819.8w8.us
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 2 minutes ago > shorl.com
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 2 minutes ago > www.profit-n-minutes.com
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 2 minutes ago > pages.webcentresurf.com
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 2 minutes ago > 66a279cf.linkbucks.com
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 1 minute ago > free-gold-929.8w8.us
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 2 minutes ago > qurlyq.com
 
 
Vote Up
Vote Down
 posted 5 minutes ago > canurl.com