Jdi na obsah Jdi na menu
 


Parkinsonova choroba-cviky

https://tn.nova.cz/clanek/nemate-parkinsona-prozradi-vam-to-i-chovani-ve-spanku-test.html

https://ostrava.rozhlas.cz/parkinsonova-choroba-a-cviceni-se-zdenkou-supikovou-1-6983957

https://cse.google.com/cse?q=site%3Awww.pesak.eu+P%C2%A8arkinsonova-choroba-Rehabilitace%2Ccviky&sa=Search&sitesearch=site%3Awww.pesak.eu+&cx=partner-pub-5676236325709660%3A8780461280&ie=UTF-8

E_Gym - Electronic Gymnasium
Tělocvik pro pacienty s Parkinsonovou chorobou.

 

     

 

https://ostrava.rozhlas.cz/parkinsonova-choroba-a-cviceni-se-zdenkou-supikovou-1-6983957

 

 

Cvičení
01 - Protahovací cviky vleže.
02 - Protahovací cviky vleže.
03 - Protahovací cviky vleže.
04 - Prohýbání těla vleže.
05 - Cvičení vleže.
06 - Cvičení vleže.
07 - Cvičení vleže.
08 - Cvičení vleže.
09 - Cvičení vleže.
10 - Cvičení vleže.
11 - Dechové cvičení.
12 - Dechové cvičení.
13 - Cvičení vleže.
14 - Cvičení na zádové svaly.
15 - Cvičení na zádové svaly.
16 - Plazivé cvičení ke zlepšení koordinace a rovnováhy.
17 - Cvičení ke zlepšení koordinace a rovnováhy .
18 - Cvičení ke zlepšení koordinace a rovnováhy .
19 - Cvičení ke zlepšení koordinace a rovnováhy .
20 - Cvičení ke zlepšení koordinace a rovnováhy .
21 - Cvičení ke zlepšení koordinace a rovnováhy .
22 - Rotační cvičení.
23 - Cvičení s tyčí pro horní končetiny .
24 - Cvičení vstoje ke zlepšení koordinace a rovnováhy.
25 - Cvičení vstoje ke zlepšení koordinace a rovnováhy.
26 - Cvičení vstoje.
27 - Cvičení lýtkových svalů.
28 - Cvičení ohýbající koleno.
29 - Cvičení vstoje ke zlepšení koordinace a rovnováhy.
30 - Cvičení dolních končetin vsedě na židli .
31 - Protahovací cvičení vsedě na židli .
32 - Protahovací cvičení.
33 - Vstávání ze židle.
34 - Posazování na židli.
35 - Vstávání s postele.
36 - Cvičení krčních svalů.
37 - Cvičení krčních svalů.
38 - Cvičení krčních svalů.

K zobrazení animací potřebujete stáhnout program Flash Player, který je k dispozici zdarma na
Stránkách Macromedia.
Klikněte na tlačítko:

 

Napište nám návrhy, názory a odezvy na
www.parkinson-italia.info

 

 

 

Klikněte zde k přidání stránky k oblíbeným:
Přidat k oblíbeným
Zpráva E_Gym
 

 

Prosím, před zahájením cvičení si pečlivě přečtěte!

"Pravidelné provádění i nejjednoduších cviků, kombinovné se správnou medikací může předejít poruchám hybnosti způsobených nemocí a ve dlouhém výhledu vykazuje lepší terapeutické výsledky. .
Integrovaný přístup k léčbě pacientů s Parkinsonovou chorobou je dlouho uznávaný jako přínosný a je to patrné i z kladných ohlasů v zahraniční literatuře."

Dr. Giuseppe Meco, Department for Parkinsons Disease and other extrapiramidial diseases, Department of Neurological Sciences, "La Sapienza" University, Rome.
From: "
Esercizi Fisici (Physical Exercises)", Azione Parkinson Roma, 1994.

“V případě Parkinsonovy nemoci je vhodné od nejčasnějších stádií nemoci provozovat tělesná cvičení, která zlepšují koordinaci, svalovou trofiku a předchází zkrácení svalů a změnám ve vazivovém aparátu kloubů... Cvičení by měla být vykonávána denně potom, co se pacient s nimi důkladně seznámil během rehabilitační léčby.”
Dr. Maria Rosa Salati, Department for Rehabilitative Medicine - Fidenza Hospital (Parma, Italy).
From: "
Esercizi motori indicati nel Morbo di Parkinson (Physical exercises for Parkinson's Disease patients)", Unione Parkinsoniani, Parma 2003.


Není náhodou, že všechna větší sdružení pacientů s Parkinsonovou nemocí vydala manuály k těmto cvikům. Některé asociace dokonce vydaly i videokazety s doporučenými cviky.
Jak manuály, tak videkazety se mohou být obtížné k použití když chcete zahájit cvičení. Manuál leží na stole zatímco se snažíte provozovat cviky – které obsahuje.
Videokazeta přehraje sekvenci a pokud chcete několikrát opakovat cvik, musíte přetočit kazetu na začátek cvičení pokaždé, když chcete cvik opakovat.

Projekt E-Gym (Elektronická tělocvična) tyto problémy překonává: cvičení mohou být prováděna v sekvencích, ale je take možné přímo vyhledat specifický cvik kliknutím na výběr v menu.

Každý cvik má svojí vlastní webovou schránku (screen-obrazovku) s následujícími součásmi:
audionahrávku s popisem cviku, vysvětlení jeho cíle a způsobu jakým by měl být prováděn (k poslechu klikněte na tlačítko, nahrávka se opakuje po každém stisknutí tlačítka;
animaci cvičení (podobnou komiksu), která ukazuje detailně jak má být cvik proveden;
audionahrávku cviku s vyklepáváním rytmu (jedna, dvě, tři…);
- možnost výběru kolikrát má být cvik předveden (kontinuálně, výhodně s pauzami nebo automaticky);
- tlačítko "Start" pro zahájení cviku;
- tlačítko "Stop" pro jeho ukončení;
- tlačítko "Pokračuj" k pokračování cviku pokud jste jej při procvičování přerušili;
- tlačítko "Cviky Menu" k návratu zpět do menu.

Samozřejmě, že tato sbírka nemůže obsahovat všechny možné cviky, jednoduše jen takové, které mohou být lehce prováděny většinou pacientů. Je věcí specialisty aby podle indivuduálních potřeb každého pacienta posoudil zda je třeba provádět jiná, složitější cvičení.
Dle požadavků mohou být do sbírky přidána další cvičení.

 

 

Upozornění:
před zahájením těchto cviků, by se každý pacient měl obrátit na rehabilitační oddělení s požadavkem vyhledání nejvhodnějších cviků.
Cviky v této sbírce nejsou vhodné pro všechny pacienty.
Váš fyzioterapeut by Vám měl poradit, které cviky jsou pro Vás nejvhodnější.
Mělo by být podtrženo, že E-Gym je pouze návod ke cvikům, které mohou být prováděny doma. Neměly by nahrazovat vaší obvyklou rehabilitační léčbu.
Pro bezpečnost, by by ovhodné mít při vašich začátcích někoho dalšího – zvláště se to týká cviků prováděných ve stoje.

A nakonec, pokud si nainstalujete do vašeho počítače relativně levný TV- výstup, můžete propojit počítač s televizorem a cvičit s větší obrazovkou. K propojení vašeho PC k televizi potřebujete běžný TV kabel, který vám dodá prodejce televizí nebo počítačů.

 

 

Počet návštěv E-Gym stránek od 1.února 2005:
 

 

5824660

 

 

Počet návštěv českých E-Gym stránek od 1.listopadu 2006:
 

 

324247

 

 

Prosím poznámka: stránky s animacemi jsou komplexní ve smyslu, že každá obsahuje jak animaci tak dva audiozáznamy (popis cvičení a časování během cviku).
Jsou proto pro download běžným internetovým připojení “zátež” a může to trvat několik vteřin, než se objeví na vaší obrazovce.
Pokud již byla staženy, animace by měly běžet hladce spolu se zvukovým doprovodem.
Jestliže pohyby animací jsou pomalé, nebo trhané, znamená to bohužel, že váš osobní počítač nemá dostatečný výkon k přehrávání animací.

 

 

Česká verze: pro Klub parkinson on-line Společnosti Parkinson přeložil MUDr. J. Oplt, hlas A. Kneřová, záznam zvuku a koordinace Ing. P. Kneř, uspořádání souborů Ing. D. Malaťák.

Grafika k animacím byla provedena studenty kursu “Grafics for the Internet” vedeném prof.Mauro Angelini v Rome City Council Scuola Serale “Ettore Rolli”.

 

https://ostrava.rozhlas.cz/parkinsonova-choroba-a-cviceni-se-zdenkou-supikovou-1-6983957

Parkinsonova choroba je známá již od starověku. Jejími projevy jsou především třes či pocit ztuhlosti v končetinách či zádech, únava a křeče. Nyní se objevila naděje, jak jí předcházet

Zveřejněno: 12. 3. 2020

Na příznaky Parkinsonovy choroby reaguje jeden starý vtip: Co je lepší, onemocnět parkinsonem či alzheimerem? Rozhodně alzheimerem, protože je lepší zapomenout, že jsme si už dali jednoho panáka, než ho rozbryndat... Ale teď už zcela vážně, Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy. To je zaviněno nedostatkem dopaminu, což je neurotransmiter, jenž pomáhá regulovat pohyb, emocionální reakce a také kontrolovat mozková centra slasti a odměny. Jeho nedostatek se právě u Parkinsonovy nemoci projeví nedostatečnou kontrolou pohybu a třeba i špatnou artikulací při mluveném projevu. Vědci jsou teď na stopě tomu, jak nemoc vzniká a jak jí předcházet.

Nemoc byla poprvé popsána roku 1817 londýnským lékařem Jamesem Parkinsonem a většinou se vyskytuje u lidí starších padesáti let, ovšem nejsou řídké případy, kdy se projeví před čtyřicítkou a ve výjimečných případech ještě dříve. Podle nových výzkumů neziskové nemocnice Cedars-Sinai v kalifornském Los Angeles se lidé, u kterých se vyvinula Parkinsonova choroba před padesátým rokem věku, mohli narodit s narušenými mozkovými buňkami. To doposud nebylo známo.

Právě u mladých lidí jsou projevy této nemoci obzvláště tragické, protože zasahuje lidi na vrcholku života.

U Parkinsonovy choroby je každoročně diagnostikováno v USA nejméně půl milionu pacientů, a přestože je většina z nich ve věku přes šedesát let, jeden z deseti je ve věku mezi jednadvaceti a padesáti lety. Právě na ně se zaměřila nová studie, publikovaná v časopise Nature. Profesorka na neurologickém oddělení Cedars-Sinai Michele Tagliatiová, ředitelka programu Movement Disorders Program, vysvětluje, že právě u mladých lidí jsou projevy této nemoci obzvláště tragické, protože zasahuje lidi na vrcholku života.

VÝLET ZA KMENOVÝMI BUŇKAMI

Vědci ze Cedars-Sinai se rozhodli, že zjistí, „kde se stala chyba“ v minulosti pacienta, a rozhodli se pomocí kmenových buněk vydat zpátky v čase. Připravili kmenovou buňku z původně zcela obyčejné buňky získané z těla dospělého člověka. Té se říká „indukovaná pluripotentní kmenová buňka“ (iPSC) a to slovo „pluripotentní“ znamená, že z ní může vzniknout jakákoliv jiná buňka v organismu člověka, všechny jsou tedy geneticky identické s pacientovými vlastními buňkami.

Jednoho dne budeme schopni detekovat a podniknout včasné kroky k prevenci této choroby u ohrožených jedinců.

Tým vědců použil iPSC k výrobě dopaminových neuronů od každého pacienta a poté je kultivoval v misce a analyzoval funkce neuronů. Clive Svendsen, ředitel Ústavu regenerativní medicíny Cedars-Sinai a profesor biomedicínských věd a medicíny v Cedars-Sinai, jenž byl hlavním autorem studie, přiblížil, že tato technika poskytla jakési okno do minulosti, aby vědci mohli poznat, jak dobře fungovaly dopaminové neurony od samého začátku života pacienta. Při tom zjistili, že pacientům především přestávají fungovat lysozomy, což jsou buněčné struktury, které fungují jako likvidátory škodlivých proteinů, mezi nimiž je i protein zvaný alfa-synuklein, jehož nadměrný výskyt byl potvrzen u většiny forem Parkinsonovy choroby.

JAK DOSTAT LÉK DO MOZKU?

„Nový výzkum poskytuje naději, že jednoho dne budeme schopni detekovat a podniknout včasné kroky k prevenci této choroby u ohrožených jedinců,“ potvrdila Michele Tagliatiová. Výzkumníci také použili svůj model iPSC k testování řady léků, které by mohly zvrátit abnormality, jež pozorovali. Zjistili, že Ingenol mebutate, jinak už schválený lék pod názvem PEP005, snížil zvýšené hladiny alfa-synukleinu v dopaminových neuronech v misce i u laboratorních myší.

Nyní vědci plánují prozkoumat, jak by PEP005, který je v současné době dostupný v gelové formě, mohl být dodán do mozku, aby mohl potenciálně léčit Parkinsonovu chorobu nebo jí zabránit. Tým také plánuje další výzkum, aby určil, zda abnormality studie nalezené v neuronech mladých pacientů s Parkinsonovou chorobou existují i ​​v jiných formách této nemoci.

 

Související…

Je tu nová šance, jak odhalit parkinsona včas. Díky slzámPsi dokážou u člověka odhalit čím dál víc nemocí. Poznají cukrovku i rakovinuJaponci pokročili v léčbě parkinsona. Díky genetické mutaci
 

 

foto: Shutterstock, zdroj: Science Daily

 
DOPORUČUJEME PŘÍMO PRO VÁS
Seznam Doporučuje
 

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.

 
 

 

Portrét


Jazyky

ČeštinaEnglishMagyarDeutschSlovenčina

Facebook

1Překledač

FreeWebSubmission.com Click Here!

Přidej na Seznam Přihlaste se k odběru mého kanálu na YouTube

IPv6 Certification Badge for pesak

cestování

pridej.cz Cestování Google Sitemap Generator Search Engine Submission - AddMe Broken Link Checker Compete Rank Pridat.eu More Twitter Followers

leadsleap

FreeWebSubmission.com

odkazy

Protected by Copyscape Originality Check Vícenásobné Google Page Rank Nabízíme grafické práce za atraktivní ceny. Cinematic Music MSSDesign
TOP 100 PHOTOGRAPHY SITES Affiliate Ranker - Comprehensive Dynamic Affiliate Directory
pesak.eu Webutation
Scan your site, and get help cleaning up if your site gets defaced. Free to join! [Valid RSS]

semruch

 SEMrush
Web
Analytics Made Easy - StatCounter

ShareTwitter

Free SEO Tools

Website Monitoring - InternetSupervision.com Local Business Directory, Search Engine Submission & SEO Tools Search Engine Submission and Optimization
Statistiky

Online: 17
Celkem: 4153802
Měsíc: 32057
Den: 1041