Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poruchy spánku

https://amazinghealthsecrets.com/

https://amazinghealthsecrets.com Zdravé tipy, jak žít dlouhý život Po, 18. ledna 2021 17:08:06 +0000 en-US každou hodinuhttps://amazinghealthsecrets.com/do-you-have-a-sleep-disorder/ Po, 18. ledna 2021 17:08:06 +0000https://amazinghealthsecrets.com/?p=6311Zhruba třetinu svého života trávíte spaním. Je to důležitá součást vašeho života, která ovlivňuje všechny ostatní části. Zkuste zkusit pár dní bez spánku a uvidíte, co se s vámi stane fyzicky i psychicky!

 

I když si mnoho lidí s poruchami spánku dobře uvědomuje své obtíže, existuje mnoho dalších, kteří mají poruchy spánku, ale neuvědomují si to. Mohl byste být jedním ze 70 milionů lidí v USA, kteří trpí poruchou spánku?

Zjistíme to.

Existuje několik příznaků, které naznačují, že trpíte poruchou spánku:

1. Unavený i po plné noci spánku. Cítíte se stále unaveni, když jste spali alespoň sedm hodin? Snažte se sledovat čas, kdy usnete a kdy se probudíte. Pokud spíte alespoň sedm hodin a stále se cítíte unavení, je to silný signál, že byste mohli mít poruchu spánku.

2. Hlasité chrápání, lapání po dechu nebo přestanete během spánku dýchat. Říká vám někdo, že hlasitě chrápete? Nebo že přestanete dýchat během noci? Lapáte po dechu ve spánku? Možná máte spánkovou apnoe. Spánková apnoe může také způsobit nadměrnou únavu, protože nespíte dobře.

3. Usněte ve špatnou dobu. Přistáváte, že kývnete podvečer v práci nebo před televizí? To je další známka toho, že váš normální spánek je nějakým způsobem narušen.

4. Potíže se usínáním nebo usínání. Pokud máte některý z těchto problémů déle než měsíc, můžete mít poruchu spánku. Včasné probuzení a neschopnost znovu usnout může být také známkou deprese.

Zdá se vám některý z těchto příznaků povědomý? Pokud ano, můžete mít poruchu spánku. Prvním krokem je zajistit, abyste měli každou noc v posteli dostatek času. Pokud to není problém, může být čas naplánovat si schůzku se svým lékařem.

Existuje pět hlavních typů poruch spánku:

1. Spánková apnoe. Ke spánkové apnoe dochází, když během noci není nepřetržité dýchání. Může to být způsobeno překážkou v dýchacích cestách nebo nedostatečnou koordinací mezi mozkem a svaly zapojenými do dýchání.

2. Nespavost. Jedná se o obtíže při usínání nebo usínání. Existuje mnoho možných příčin nespavosti, včetně stresu a hormonálních potíží.

3. Parasomnie. Jedná se o neobvyklé chování, ke kterému dochází během spánku. Mezi ně patří:

& # 8211; Broušení zubů
& # 8211; Noční pomočování
& # 8211; Náměsíční a spánkový rozhovor
& # 8211; Noční můry

4. Narkolepsie. Tato porucha spánku zahrnuje velmi rychlé usínání, když byste měli být vzhůru. V nejextrémnějším případě by trpící narkolepsie mohl náhle usnout za jízdy. Mírnější případy mohou zahrnovat náhlou omluvu u jídelního stolu a lehnutí si zdřímnout.

5. Syndrom neklidných nohou. Tento pocit je těžké popsat, pokud jste ho nikdy nezažili. Je to podobné, jako když vaše noha nebo noha usínají. Není to úplně stejný pichlavý pocit, ale je to blízko. Je to velmi nepříjemné brnění. Rovněž máte nekontrolovatelné nutkání hýbat nohama, abyste zmírnili nepohodlí.

Poruchy spánku se mohou pohybovat od mírně otravných až po nebezpečné. Bez spánku nemůžete žít donekonečna a kvalita vašeho spánku ovlivňuje zbytek vašeho života.

Pokud si myslíte, že byste mohli mít poruchu spánku, domluvte si schůzku se svým lékařem. Možná strávíte noc ve spánkové laboratoři!

Spánek tvoří třetinu vašeho života. Je důležité to napravit!

]]>